Hostelworld.com

Grubunuz 15 kişilik veya daha fazla mı?"

Grubunuza uygun, özel bir çözüm için doğrudan Grup Seyahatleri Ekibimizle iletişim kurun."

Hostelworld.com Kişisel Gizlilik ve Güvenlik Bildirimi

Hostelworld.com Limited ("Hostelworld") Hostelworld.com web sitesini, mobil sitesini, mobil uygulamasını ve üçüncü taraf web sitelerine entegre edilen bir rezervasyon motorunu (hep birlikte "Hostelworld Siteleri olarak anılacaktır") işletmektedir. Bu kişisel gizlilik bildirimi, kişisel gizlilik ve güvenlik uygulamalarımızı düzenlemektedir ve Hostelworld Sitelerindeki kullanımlarınız için geçerli olan Hüküm ve Koşulların bir parçasını oluşturur. Üçüncü taraf web sitelerindeki rezervasyon motorumuza eriştiğinizde, bu kişisel gizlilik bildirimi sadece rezervasyon motoru kullanımınız yoluyla topladığımız bilgiler için geçerli olup üçüncü taraf web sitesinin işletmecisi tarafından toplanan ve saklanan veriler için geçerli değildir.

Hostelworld 1999 yılından bu yana çevrimiçi hostel rezervasyon işlemleri yürütmektedir ve İnternet işlemlerimizin ve müşterilerimizin kredi kartı bilgilerinin güvenliği her zaman birinci önceliğimiz olmuştur. Müşterilerimize çevrimiçi işlemlerinde mevcut en yüksek güvenlik seviyesini sunmaya devam ediyoruz ve bizimle rezervasyon yaptırdığınız bunun size güven vereceğini umuyoruz.

Hostelworld, bazı kişilerin İnternet'te web sitelerine ve uygulamalara kişisel bilgilerini verip vermeme konusunda tereddüt gösterdiğinin farkındadır. Aşağıda, bilgilerinizi nasıl kullandığımızı ve kişisel gizliliğinizi nasıl koruduğumuzu açıklıyoruz. Hostelworld ve bağlı şirketleri, Hostelworld Siteleriyle olan etkileşimlerinizle ilgili kişisel gizlilik hakkınıza saygılıdır ve bu hakkınızı korur. Hostelworld Siteleri üzerinden veya başka yollarla Hostelworld'e sağladığınız her türlü bilgi 1988 ve 2003 yıllarına ait İrlanda Veri Koruma Kanunlarının ve/veya İrlanda'da zaman zaman kabul edilebilecek değişiklik veya tadil mevzuatının hükümlerine uygun olarak muamele görecektir.

REZERVASYONUNUZU İŞLEME ALMAK İÇİN GEREKEN BİLGİLER

Bir seyahat hizmetleri sağlayıcısı adına sizin için rezervasyon yapabilmemiz için, sizden bazı bilgiler almamız gerekir. Buna adınız, uyruğunuz, cinsiyetiniz (veya içinde olduğunuz grubun cinsiyeti), telefon numaranız ve e-posta adresiniz dâhildir. Ayrıca, Hostelworld Sitesindeyken rezervasyonunuzu onayladığımızdan, depozitonuzu ödediğimizde yataklarınızı garanti altına alabilmemiz için kredi kartı veya banka kartı bilgilerinize ihtiyacımız vardır.

BİLGİLERİNİZİ KİMLER GÖRÜR

Seyahat hizmetlerini rezerve ettirdiğiniz seyahat hizmetleri sağlayıcısının kim olduğunuzu ve ne zaman seyahat hizmetlerini kullanacağınızı bilmesi için seyahat hizmetleri sağlayıcısına bilgilerinizi göndermemiz gerekir. Adınızı, uyruğunuzu, cinsiyetinizi (veya içinde olduğunuz grubun cinsiyeti), telefon numaranızı, e-posta adresinizi, kredi kartı bilgilerinizi ve elbette rezervasyonunuzla ilgili bilgileri veririz. Seyahat hizmetleri sağlayıcısı, sizden onaylanmış bir rezervasyon kabul etmek için bu bilgilere ihtiyaç duyar. Adlarına rezervasyon işlemlerini kolaylaştırdığımız tüm seyahat hizmetleri sağlayıcıları Hostelworld hüküm ve koşullarını ve bu kişisel gizlilik politikasını kabul etmiştir.

Ayrıca kişisel bilgilerinizi, size en iyi hizmeti sunmamız için bu bilgileri bizim adımıza işleyen üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarına da iletebiliriz. Örneğin, Hostelworld Sitelerini zenginleştirmek için, Haritalar ürünü ve analiz ürünleri dâhil olmak üzere Google tarafından sağlanan çeşitli teknolojileri kullanırız. Şu web sitelerinde Google'ın bu hizmetlerle bağlantılı kişisel gizlilik politikaları belirtilmektedir http://www.google.com/policies/privacy/partners/ ve http://www.google.com/policies/privacy/.

Kişisel bilgilerinizi güvenilir üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarına sadece 1988 ve 2003 yıllarına ait İrlanda Veri Koruma Kanunları kapsamındaki yükümlülüklerimize uygun şekilde iletiriz.

GÜVENLİK

Cihazınız ile Hostelworld Siteleri arasında alınıp verilen tüm kişisel bilgiler TLS kullanılarak şifrelenir. TLS Sertifikamız GlobalSign tarafından sağlanmaktadır. Bu şekilde, bilgilerinizin güvenli olarak iletilmesi ve üçüncü şahıslara karşı korunması sağlanır.

Hostelworld Sitelerinden başka bir web sitesine bağlantı kurduğunuzda, Hostelworld'ün bu diğer web sitesi üzerinde kontrolü olmadığını bilmeniz gerekir. Bu nedenle, Hostelworld bu web sitesini kontrol edenlerin kişisel gizliliğe Hostelworld ile aynı şekilde saygı göstereceğini garanti edemez.

BİLGİLERİNİZ NASIL KULLANILIR

Seyahatle ilgili veya veri işlem hizmetlerimizden yararlandığınızda gerekli olan (ve yukarıda açıkladığımız) bilgilerin kullanımına ve açıklanmasına ek olarak, e-posta adresinizi size rezervasyonlarınızın onayını, seyahat öncesi hatırlatma e-postaları, son konaklamanızla ilgili bir konuk yorumu yapmanızı hatırlatıcı bir e-posta göndermek veya zaman zaman Hostelworld Sitelerindeki yeni özellikler hakkında sizi bilgilendirmek için kullanırız. Rezervasyon onay ve seyahat öncesi hatırlatma e-postalarımızda reklam bandı şeklinde reklamlar yer alabilir. Telefon numaranızı sadece rezervasyonlarınızda bir sorun olduğunda sizinle acilen iletişim kurmak için kullanırız. Bize bir soruyla başvurduğunuzda, sorunuza cevap vermek için iletişim bilgilerinizi kullanırız.

Bize onay verdiğinizde, sizin için faydalı olacağını düşündüğümüz e-postalar gönderebiliriz. Bunlar arasında olağan e-bültenlerimiz, özel teklifler, seyahat ipuçları, tarafımızca veya seçtiğimiz ortaklar tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında bilgiler ve müşteri anketleri yer alabilir. Cihazınızdaki ayarlarınız uygulama bildirimleri göndermemize izin verdiği takdirde, benzer bilgiler içeren uygulama bildirimleri de gönderebiliriz. E-posta mesajlarında sağlanan bağlantıyı tıklayarak istediğiniz zaman e-posta mesajları almaktan veya uygulamanızdaki bildirim ayarlarını değiştirerek uygulama bildirimleri almaktan vazgeçebilirsiniz.

Bilgilerinizin kullanım amacına uygun olmasını ve güncel ve doğru olmasını sağlamak için makul adımlar atarız. Kayıtlı bir Hostelworld.com kullanıcısı olarak, Hostelworld.com web sitesinin hesap bölümünü ziyaret ederek iletişim bilgilerinize, kişisel tercihlerinize ve e-posta abonelik tercihlerinize erişebilir ve bunları güncelleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz bilgiler e-postalarınızın sizin için daha faydalı, ilgi çekici ve yerinde olmasını sağlamamıza yardımcı olur.

Hostelworld Sitelerinde ve e-postalarımızda, buradan ulaşabileceğiniz Tanımlama Bilgisi Politikamıza uygun olarak tanımlama bilgileri ve piksel etiketleri kullanırız.

Bazı durumlarda, hosteller veya diğer acenteler gibi üçüncü şahıslara müşterilerimiz hakkındaki istatistikler temin edebiliriz. Bu istatistiklerde kesinlikle kişisel olarak tanımlayıcı bilgiler yer almaz.

Kişisel bilgilerinizi, sizin ön izniniz olmadan üçüncü şahıslara pazarlama amacıyla satmayız veya kiralamayız.

HEDEFLİ REKLAMCILIK

Hostelworld Sitelerinde yayınladığımız seyahatle ilgili fırsatlardan faydalanmanızı kolaylaştırmak istiyoruz. Bir Hostelworld markasına ait bir reklam gördüğünüzde bu reklamın size ve ilgi alanlarınıza uygun olmasını sağlamak için reklamcılık ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Bu, Hostelworld’ün kendi web sitelerinde (Hostelworld Siteleri, Hostelworld e-postaları ve üçüncü şahısların mülkiyetindeki web siteleri dâhil) görüntülenen reklamlar için geçerlidir. Bunu gerçekleştirmek için üçüncü taraf reklamcılarımızın Hostelworld Sitelerine yaptığınız ziyaret hakkında, kimlik bilgilerini içermeyen bilgiler (örneğin, Hostelworld Sitelerinde ziyaret ettiğiniz sayfalar ve ilgili olduğunuzun görüldüğü konumlar) toplamasına izin veriyoruz. Ayrıca, sadece size uygun reklamları göstermek amacıyla, üçüncü taraf reklamcılara Hostelworld Sitelerini kullandığınızda hakkınızda topladığımız kimlik bilgilerini içermeyen bilgileri de sunarız. Bu bilgileri ayrıca, ilgilenmediğinizi düşündüğümüz reklamları Facebook ve Twitter gibi üçüncü taraf web sitelerinde size göstermekten kaçınmak için de kullanabiliriz.

Bilgilerinizi üçüncü taraf reklamcılarla paylaştığımızda, bu paylaşımın her zaman veri koruma yasaları çerçevesindeki yükümlülüklerimize uygun olmasını sağlarız. Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımıza kişisel bilgilerinizi vermemek amacıyla "hesaba dayalı adresleme" (hashing) gibi teknolojiler kullanabiliriz. Üçüncü taraf reklamcılık hizmeti sağlayıcılarımızın, Hostelworld Sitelerindeki kullanımlarınız hakkında nasıl bilgi topladıkları konusunda daha fazla bilgi edinmek için, lütfen buradan ulaşabileceğiniz Tanımlama Bilgisi Politikamıza başvurun.

Üçüncü taraf reklamcılık hizmeti sağlayıcılarımızın bir kısmı, kendi kişisel gizlilik politikalarını size bildirmemizi istemektedir. Bu politikalara aşağıdaki bağlantılar izlenerek ulaşılabilir:

Facebook

Twitter

Google

HOSTELWORLD HESABINIZ

Hostelworld Sitelerinde bir rezervasyon yaptırdığınızda, otomatik olarak sizin için bir hesap oluşturulur. Hesabınız rezervasyonlarınızı incelemenize, değiştirmenize veya iptal etmenize olanak tanır ve diğer gezginlerle bağlantı kurmanıza, yorumlar yapmanıza, fotoğraflar yüklemenize, seyahat ipuçlarını paylaşmanıza ve gelecekteki seyahatlerinizi planlamanıza olanak tanıyan özellikler içerebilir.

Hostelworld Sitelerinde ilk rezervasyonunuzu yaptıktan sonra, Hostelworld hesabınıza ait kullanıcı adı ve parola bilgilerini alacaksınız. Kullanıcı adınızı, parolanızı ve kişisel bilgilerinizi istediğiniz zaman hesabınıza oturum açarak değiştirebilirsiniz.

Hostelworld hesabınızdaki varsayılan profil ayarlarınız otomatik olarak Özel olacaktır. Bu profil ayarını istediğiniz zaman hesabınıza oturum açarak değiştirebilirsiniz. Hostelworld hesabınızla bağlantılı, mevcut üç ayar türü vardır: Özel Erişim (profiliniz hiç kimse tarafından görülemez), Genel Erişim (profiliniz herkes tarafından görülebilir) veya Arkadaş Erişimi (profiliniz sadece belirlediğiniz seyahat arkadaşlarınız tarafından görülebilir).

Hesabınıza "Genel Erişim" veya "Arkadaş Erişimi" ayarını uyguladığınızda, sunduğunuz tüm yorumlarda kullanıcı adınız gösterilir. Hesabınıza "Özel Erişim" ayarlarını uyguladığınızda, sunduğunuz tüm yorumlar anonim olarak görünür.

YORUMLAR

Size, Hostelworld Siteleri aracılığıyla ayırttığınız konaklamalar hakkında yorumlar yayınlama olanağı sunuyoruz. Bize bir yorum gönderdiğinizde, Hostelworld Siteleri ve seçili ortak siteler hakkındaki yorumunuzu ekleyebiliriz.

WEB SİTESİ TESTLERİ

Hostelworld Sitelerinin nasıl işlediğini test etmemize ve hizmetlerimizi geliştirmemize olanak tanıyan çeşitli teknolojiler kullanıyoruz. Bu testlerle ilgili ayrıntılı bilgilere şuradan ulaşılabilir buradan

ERİŞİM VE DEĞİŞTİRME HAKLARINIZ

Hakkınızda tuttuğumuz bilgilerin bir kopyasını talep etme (bunun karşılığında sizden küçük bir ücret alabiliriz) ve bilgilerdeki yanlışlıkları düzelttirme hakkına sahipsiniz. Bu hakların herhangi birini kullanmak isterseniz, lütfen customerservice@hostelworld.com adresinden bize ulaşın.

SORUMLULUK SINIRLAMASI VE MUAFİYETİ

HOSTELWORLD, MÜDÜRLERİ, ÇALIŞANLARI, GÖREVLİ VE ACENTELERİ, BAĞLI KURULUŞLARI VEYA DİĞER TEMSİLCİLERİ VE BUNLARIN ANA VE ALT İŞİRKETLERİ, SİZİNLE İLGİLİ KİŞİSEL BİLGİLERİN BU KİŞİSEL GİZLİLİK POLİTİKASINA VE ONAYINIZA UYGUN ŞEKİLDE KULLANILMASINDAN VE/VEYA DAĞITILMASINDAN KAYNAKLANAN VEYA BUNUNLA BAĞLANTILI OLAN, SINIRLI KALMAMAK KAYDIYLA AVUKATLIK VE DAVA ÜCRETLERİ DÂHİL HERHANGİ BİR HAK TALEBİ, ACİL DURUM, TALEP, DAVA SEBEBİ, ZARAR, KAYIP VEYA MASRAFTAN DOLAYI SORUMLU TUTULAMAZ.

KİŞİSEL GİZLİLİK VE GÜVENLİK BİLDİRİMİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ

Hostelworld herhangi bir zamanda bu Kişisel Gizlilik ve Güvenlik Bildirimini kendi takdiri doğrultusunda değiştirme hakkını saklı tutar ve bu kişisel gizlilik politikasını değişiklikler bakımından düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Bununla birlikte, bu değişikliklerin kişisel verilerle ilgili kullanımlarımızı büyük ölçüde değiştireceği durumlarda, bu değişiklik için ön onayınız alınacaktır

Hostelworld Mobil Uygulamaları

Yeni Hostelworld mobil uygulamalarıyla hareket halindeyken rezervasyon yapın.

Dünyanın her yerinden, 170'den fazla ülkedeki 36.000'i aşkın tesisi arayın ve yer ayırtın.

E-Bültene Kaydolun

Bilgilerinizin gönderilmesi

Bültenimizin kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Haber bültenimize kaydolun, en iyi otel fırsatlarını ve haberleri doğrudan gelen kutunuzdan takip edin. İstediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

×