X

Özet Rezervasyon Kayıt ve Şartları

Bu kayıt ve şartlar, bu web sitesinde yapılan tüm rezervasyonları yönetecektir. Kayıt ve şartlar içinde "Biz", "Bize" veya "Bizim" terimleri ile yapılan tüm atıflar, nihai olarak sahibi Hostelworld.com olan web sitesi operatörüne yapılmaktadır


Bizim Kayıt, Şart ve Bildirimlerimiz.

Bu web sitesini kullanımınız ve bu web sitesi yoluyla yaptığınız herhangi bir rezervasyon bu şartlar ile yönetilecektir ('Şartlar'). Bu web sitesini, bu Şartlara tâbi olarak ve bunların doğrultusunda kullanmayı kabul etmektesiniz.

Şartlar, (gizlilik politikası ile birlikte) sizin ve Hostelworld.com Limited ('Hostelworld.com') arasındaki tüm anlaşmayı teşkil eder.

Bu şartları kabul etmiyorsanız, bu web sitesini kullanmayın ve web sitesi yoluyla bir rezervasyon yapmayın.


Burada önemli Kayıt ve Şartların bir özeti verilmektedir. Tam versiyon için - buraya tıklayın


 1. Seyahat hizmetlerini kim verir? Konaklama ve diğer seyahat hizmetlerinin ("seyahat hizmetleri") işleme alınmasını ve rezervasyonunu kolaylaştırırız. Kendi adımıza hiçbir seyahat hizmeti sağlamayız, bunların sahibi olmayıp, bunları işletmeyiz ve özellikle hiçbir konaklama sağlamayız, bunların sahip olmayıp, bunları işletmeyiz. Bu Web sitesindeki herhangi bir listeleme veya derecelendirme, bizim tarafımızdan belirli bir konaklamanın veya hizmetlerin onaylandığını veya tavsiye edildiği şeklinde yorumlanmamalıdır.
 2. Depozitoyu seyahat hizmetleri sağlayıcısının adına ve namına tahsil etmekteyiz. Bu web sitesinde bir rezervasyonu yaparken, seyahat hizmetleri sağlayıcı adına ve namına aracı olarak tahsil ettiğimiz bir depozitoyu ödemek zorunda kalacaksınız. Seyahat hizmetleri sağlayıcısı, bu depozito tutarını, rezervasyonun toplam ücretinden kesecek ve tesise varışınızda kalan bakiyeyi doğrudan seyahat hizmetlerine ödeyeceksiniz.
 3. Ayrıca bir rezervasyon ücretini ödemenizi talep etmekteyiz. Ayrıca, rezervasyon yaptığınızda bize bir rezervasyon ücretini ödeyeceksiniz.
 4. Neden Standart Esnek Rezervasyon seçilmeli? Rezervasyon yaparken, Standart Esnek Rezervasyonu seçerseniz, size küçük bir tutar ücretlendirilecektir ve karşılığında, sonradan rezervasyonunuzu iptal etmeye karar verirseniz, depozitonuz My World hesabınıza ABD doları para biriminden geri alacaklandırılacaktır (seyahat hizmetleri sağlayıcısının zorunlu kıldığı bildirim süresinde bilgi vermeniz kaydıyla, lütfen bunun şartlarını inceleyin) ve gelecekteki rezervasyonlarınızda bu alacaklandırılan miktarı iptal tarihinden itibaren 6 aylık süre boyunca sitemizde yeniden kullanabileceksiniz. REZERVASYON ÜCRETİNİZ GERİ ÖDENEMEZ.
 5. Esnek olmayan Rezervasyonu seçerseniz ne olur? Esnek Olmayan Rezervasyon yapmayı seçer ve rezervasyonunuz iptal ederseniz, bildirim yapılmasına bakılmaksızın, DEPOZİTOLAR VE REZERVASYON ÜCRETLERİ GERİ ÖDENEMEZ. Esnek bir rezervasyon seçeneğini seçmezseniz, rezervasyonunuz Esnek Olmayan bir Rezervasyon olarak değerlendirilecektir. Esnek olmayan rezervasyonlu müşteriler, herhangi bir durumda depozitonuz ve rezervasyon ücretiniz geri ödenemez olsa bile, "konaklama yerine gitmeme" durumuna ilişkin ilave bir ödemenin ücretlendirilmesinden kaçınmak amacıyla, seyahat hizmetleri sağlayıcısına iptal politikasında öngörülen bildirim süresi içinde bilgi vermek zorunda olduğunuzu dikkate almalıdır (aşağıya bkz.).
 6. Ne Standart Esnek Rezervasyon seçeneğini ne de Standart olmayan Esnek Rezervasyon seçeneğini seçmezseniz, rezervasyonunuz otomatik olarak Esnek Olmayan bir Rezervasyon şeklinde dikkate alınacaktır.
 7. Bazen, ödeme yaptığınız para birimini çevirmek zorunda kalabiliriz. Ödediğiniz depozito ve rezervasyon ücretiniz, rezervasyonunuzu yaparken, "mutabakat para birimi" olarak seçtiğiniz para biriminde ödenecektir. Konaklama ücretinin seyahat hizmetleri sağlayıcısı tarafından farklı bir para biriminde yüklendiği durumlarda, hedef para biriminizde ödemeniz gereken depozito tutarı, Hostelworld'ün standart döviz kurları kullanılarak depozito bedeli hedef para biriminize dönüştürülerek hesaplanır.
 8. Rezervasyonunuzu nasıl iptal etmelisiniz. Yaptığınız herhangi bir rezervasyonu, seyahat hizmetleri sağlayıcısının iptal politikasında belirtilen zorunlu bildirim süresi içinde bilgi vermeniz kaydıyla ve herhangi bir durumda, planlanan varış tarihi ve zamanınızdan önce en az 24 saatlik bir bildirim süresi tanımanız kaydıyla, iptal edebilirsiniz (lütfen detaylar için kayıt ve şartlara bakın). Lütfen www.hostelworld.com adresinde oturum açarak "Hesabım" yoluyla iptal edin.
 9. "Konaklama tesisine gitmemeye" ilişkin ücretler. 24 saat süreli bir iptal bildirimi yapmaksızın (veya Kayıt ve Şartları içinde seyahat hizmetleri sağlayıcısının iptal politikasında gereken durumlarda daha fazla) konaklama tesisine gitmemeniz durumunda, seyahat hizmetleri sağlayıcısı bir gecelik kalışınızı (bir konaklama rezerve ettiğiniz durumda) veya turun veyahut seyahat hizmetinin tüm bedelini kredi kartınıza ücretlendirme hakkına sahiptir. Seyahat hizmetleri sağlayıcısının iptal politikasına ilişkin tam detaylar için sağlayıcının Kayıt ve Şartlarını incelemelisiniz.
 10. Seyahat hizmeti sağlayıcısının aracısı olarak faaliyet gösteriyoruz - bu ne anlama geliyor? Bir web sitesinde bir rezervasyon yaptığınızda, sizin seyahat hizmetlerinize ilişkin sözleşmeniz (konaklama dahil) seyahat hizmetleri sağlayıcınız ile yapılır, seyahat hizmetleri için aracı olarak faaliyet gösteren web sitemizle ile yapılmaz. Size seyahat hizmetleri sağlamak, seyahat hizmetleri sağlayıcısının sorumluluğudur. Web sitesi yoluyla yapılan bir rezervasyonun yerine getirilmesi veya rezerve edilen veya edilebilecek konaklama ve diğer seyahat hizmetlerinin kalitesi ve amaca uygunluğundan sorum değiliz ve özellikle konaklama veya diğer seyahat hizmetlerinden kaynaklanan veya konaklamada kalışınız boyunca sizin veya beraberinizdekilerin yaşamış olduğu herhangi bir zorluk, kaza, hastalık veya diğer bir sorundan sorumlu değiliz (ve seyahat hizmetleri sağlayıcısının sağladığı hizmetlerle ilgili haklarınızın detayları için sağlayıcının Kayıt ve Şartlarını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz).
 11. Konaklamanızla ilgili sorun olduğunda kiminle iletişime geçmelisiniz. Konaklamanızdan kaynaklanan bir sorun durumunda, seyahat hizmetleri sağlayıcısı ile iletişime geçmelisiniz. Web sitemiz yoluyla yaptığınız rezervasyonla ilgili bir sorununuz varsa, lütfen doğrudan customerservice@hostelworld.com adresinden bizimle iletişime geçin.
 12. Size olan yükümlülüğümüzün sınırları. Bizim aracılığımızla yapılan herhangi bir rezervasyonla ilgili size karşı maksimum toplam yükümlülüğümüz (gerek sözleşme, gerek kusur gerekse sair suretle) sadece söz konusu rezervasyon için ödenmiş olan rezervasyon ücretinin değeri ile sınırlı olacaktır.
 13. Değerlendirmeleri nasıl hesaplıyoruz. Web sitesinde görüntülenen değerlendirmeler kısmen görüşlere ve ilgili konaklama veya diğer seyahat hizmetlerini rezerve etmiş ve tecrübe etmiş insanların değerlendirmelerine ve kısmen de seyahat hizmetleri sağlayıcıları tarafından verilen bilgiler gibi diğer faktörlere dayanır (örneğin, her bir hostelde mevcut kolaylıkların detayları). İlgili konaklama tesisinde kalmış insanların ifade ettiği görüş ve kanaatler konusunda sorumluluk almamakla birlikte, seyahat hizmetleri sağlayıcılarından aldığımız bilgilerin hassasiyetinden de yükümlü değiliz.